Potencjalne zagrożenia – zatrute powietrze

Chociaż stale wydłuża się średnia długość ludzkiego życia, a medycyna co rusz wynajduje lekarstwa na kolejne choroby, to jednak niekoniecznie powinniśmy z optymizmem spoglądać w przyszłość. Sporym problemem może okazać się na przykład zanieczyszczenie środowiska, w którym żyjemy.

Dotyczy to niemal wszystkich regionów świata, w tym również krajów rozwiniętych. Właściwie w każdym dużym mieście znajdziemy zanieczyszczone powietrze, które codziennie wdychają jego mieszkańcy.

Miejski smog jest odczuwalny szczególnie w okresie letnim, kiedy panują upały. Wówczas w niektórych miastach można nawet mieć problem z oddychaniem.

Ludzie nie przywykli do tego rodzaju miejskiej specyfiki doskonale to wyczują, jednak organizmy prawdziwych „mieszczuchów” zdążyły się już do tego przystosować. Nie oznacza to jednak, że są one odporne na „wiszące” w powietrzu toksyny, bo oczywiście nie są.

Miejskiego smogu nie powinno się demonizować, ale jego występowanie nie jest sprzyjającą okolicznością. Miejmy nadzieję, że poziom zanieczyszczeń będzie się stale zmniejszał.

skup katalizatorów Chrzanów www.animachina.pl