Czy działalność transportowa się opłaca?

Jeżeli jesteśmy właśnie na etapie rozważania, czy firma transportowa się opłaca, to będziemy musieli wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. To oznacza, że trzeba tutaj dokładnie wszystko sprawdzić i przeanalizować, jaki typ działalności transportowej chcielibyśmy prowadzić. Wszystko może być tutaj bardzo ważne, a co się z tym wiąże, im więcej czasu poświęcimy na dokładne przeanalizowanie całej sytuacji, tym większa będzie szansa, że podejmiemy naprawdę dobrą decyzję.

Duża firma czy jednoosobowa działalność?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, jaki typ działalności transportowej chcemy podjąć. Czy ma to być duża firma, w której będziemy mieli pod sobą kilku kierowców, czy może planujemy samodzielnie jeździć, rozwożąc wskazany towar? Oczywiście im mniejsza firma, tym łatwiejsze może się okazać jej utrzymanie, ponieważ będziemy mieli do opłacenia znacznie mniej pracowników i związanych z tym świadczeń.

Z drugiej strony, im więcej będziemy mieli samochodów i kierowców, tym więcej będziemy mogli brać naraz zleceń, a to oznacza, że możemy w jednym momencie uzyskać dochody od różnych zleceniodawców. Dlatego też, tak ważne jest to, jak ma wyglądać nasza firma i jak duża ma ona być na początku. Możemy zacząć od jednoosobowej działalności, a gdy okaże się, że zleceń jest więcej niż jesteśmy w stanie obsłużyć, to stopniowo możemy zacząć zatrudniać kolejne osoby i zwiększać zakres proponowanych usług.

Wiele zależeć będzie od zleceń

Oczywiście na to, czy firma transportowa jest opłacalna czy nie, w dużej mierze wpływ będzie miała ilość zleceń. Idealnie byłoby, gdybyśmy mieli stałego zleceniodawcę, u którego byśmy mieli stałe zlecenie.

Czy to co tydzień, czy raz w miesiącu, ale takie, którego byśmy byli pewni. Jednak może się okazać, że nie uda nam się znaleźć takiego zleceniodawcy. Wówczas będziemy musieli poszukać innego sposobu, na pozyskiwanie zleceń. Możemy się ogłaszać do drobnego przewozu, możemy się zarejestrować na stronie, gdzie będzie oferowany nasz transport i zainteresowane osoby, będą mogły korzystać z naszych usług wtedy, gdy będzie to potrzebne. Możliwości jest tutaj wiele, a im bardziej będziemy otwarci na różnego rodzaju zlecenia, tym większa będzie szansa, że uda nam się na tym naprawdę sporo zarobić.

Sprawdźmy konkurencję

Nie możemy tutaj również zapominać o konieczności sprawdzenia konkurencji. Może się okazać, że dookoła będzie tyle firm transportowych, że trudno będzie nam się przebić. Może też być tak, że będzie ich niewiele, albo będą świadczyć tylko pewien rodzaj usług transportowych, inne pomijając. Jeśli zdecydujemy się na wypełnienie tej luki, to może się okazać, że także znacznie zwiększymy szanse na to, że takie usługi będą opłacalne. Warto pomyśleć, jak dokładnie miałaby wyglądać nasza działalność transportowa.

Im dokładniej przemyślimy wszystkie dostępne możliwości, tym większa będzie szansa, że uda nam się tutaj odnieść sukces i taka działalność będzie naprawdę opłacalna. Tym bardziej, że transport cały czas się rozwija i ciągle jest potrzebny, aby móc przenieść rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Bez niego praktycznie niemożliwe jest normalne funkcjonowanie, dlatego warto pomyśleć, jak możemy się włączyć w jego rozwój.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Warszawa DPF regeneracja