Wyznaczniki dobrej firmy

Recykling aut należy uznać za pozytywne zjawisko społeczne. Samochody to produkty wysoce skomplikowane, zawierające wiele odpadów, które pozostawione same sobie mogą znacząco szkodzić środowisku.

Segregacja i właściwe usuwanie niesegregowalnych odpadów to właściwy kierunek zarówno ze względu na ochronę przyrody, jak i zdrowie nas samych. Oczywiście wszystkie pozytywne aspekty ze społecznego i środowiskowego punktu widzenia należy przypisywać firmom, które zajmują się recyklingiem aut legalnie i zgodnie z przyjętymi normami.

Jeśli dobro środowiska leży Ci na sercu i masz zamiar oddać auto do recyclingu, pamiętaj, by zwrócić się do odpowiedniego usługodawcy. Jednak po czym poznać dobrą firmę tego rodzaju? W dzisiejszych czasach zadanie jest nieco ułatwione, bo wiele informacji można znaleźć w sieci, m.

in. na stronie firmy.

Przede wszystkim wiec warto zwrócić uwagę, czy przedsiębiorstwo posiada odpowiednie zezwolenia pozwalające na recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji. To zezwolenie wydawane na podstawie 24 artykułu ustawy ze stycznia 2005 roku, dziennik ustaw nr 25, pozycja 202.

Po drugie, firma, która przyjmuje pojazd powinna wystawić właścicielowi auta odpowiednie zaświadczenie. Taki dokument świadczy o legalności działań firmy, a zbywającemu auto daje podstawę wyrejestrowania samochodu.

Wówczas nie trzeba tez płacić składki OC. Do tego warto wybrać firmę, która zapewni własny transport samochodu na miejsce recyklingu i nie zrzuca kosztów na właściciela pojazdu.

Profesjonalne analizatory spalin o ergonomicznych wymiarach