Wentylacja i jej wpływ na energooszczędność domu

Ostatnią kwestią wpływającą na zminimalizowanie utraty ciepła z budynku jest wentylacja. Każdy z budowanych domów posiada najprostszy system wentylacji, określanej jako grawitacyjna.

www.bialekrukinaebooki.pl

Niemniej jednak, w takim przypadku nie można mówić o budownictwie energooszczędnym. Jeżeli zależy nam na stworzeniu domu ekologicznego warto zainstalować w wentylację mechaniczną, która posiada system nawiewno – wywiewny.

Pozwala to na znaczne odzyskiwanie utraconego ciepła. Przy jednoczesnym wdrożeniu odpowiedniego ocieplenia budynku, uzyskuje się zmniejszenie strat ciepła, które przenika przez wolne przestrzenie.

Z tego względu konieczne jest tylko i wyłącznie nagrzanie powietrza docierającego z wentylacji. Jednak jest to już wymieszane zimne powietrze wpływające z ciepłem wypływającym.

Zatem mamy do czynienia z nawet pięćdziesięcioprocentowym zyskiem utraty ciepła. Technologie te to bardzo dobra inwestycja, która powinna stanowić podstawowe wyposażenie domów ekologicznych, gdzie główny nacisk stawia się na energooszczędność.

skup katalizatorów Zielona Góra http://katalizatory-slaskie.pl/bielsko-biala.html