Warto połączyć ćwiczenia z dietą

Czasami jest tak, że podejmujemy różne ćwiczenia, pilnujemy aby ćwiczyć każdą partię naszego ciała, żeby robić to regularnie, a nadal nie widzimy żadnych efektów. Waga nie chce spadać, samo ciało może i jest bardziej zbite, ale jednocześnie daleko nam do wymarzonych mięśni, które będą widoczne na brzuchu. Zastanawiamy się, co tak naprawdę się dzieje i dlaczego nie chudniemy tak bardzo jakbyśmy chcieli, zapominając jednocześnie, że same ćwiczenia to nie wszystko. Jeśli naprawdę chcemy tutaj odnieść sukces, jeśli chcemy móc się pochwalić nie tylko wysportowanym, ale również pięknie prezentującym się ciałem, to powinniśmy zadbać o to, aby w parze z ćwiczeniami, szła również odpowiednia dieta.

Może zapisać się do dietetyka?

Nawet najbardziej wymagające ćwiczenia na niewiele się zdadzą, jeśli krótko po nich pójdziemy na pizzę albo sięgniemy po innego fast fooda. Co więcej, jeśli z jednej strony będziemy ćwiczyć, a z drugiej będziemy jeść za trzech i będziemy nagradzać swój wysiłek podczas ćwiczeń różnymi słodyczami, to również efekt jaki będziemy mogli oglądać, nie będzie taki jakbyśmy chcieli. To oznacza, że jeśli naprawdę chcemy schudnąć, jeśli chcemy widzieć efekt naszych wysiłków podejmowanych na siłowni, to powinniśmy połączyć takie ćwiczenia z dietą. One powinny się uzupełniać.

To oznacza, że z jednej strony nasza dieta powinna dawać nam energii do ćwiczeń, ale z drugiej powinna być tak zbilansowana, abyśmy nie tyli. Dlatego właśnie warto się zapisać do dietetyka. On po rozmowie z nami, zważeniu nas i poznaniu naszych zwyczajów, będzie potrafił ocenić, jak powinna wyglądać nasze dieta i będzie mógł ją specjalnie dla nas opracować. Jeśli tylko będziemy się jej mocno trzymali, a dodatkowo jeszcze będziemy ją wspierali odpowiednimi ćwiczeniami, to efekt naszych wysiłków będzie szybko widoczny, a dodatkowo będzie taki, jak chcieliśmy.

Ułożona pod nas

Co ważne, to dietetyk nie tylko przygotuje nam odpowiednią dietę, ale jeszcze dopilnuje, aby było w niej to wszystko co chcieliśmy mieć, co lubimy. To oznacza, że przeprowadzi on z nami wywiad. Co lubimy jeść, czego nie lubimy, ile czasu chcemy poświęcić na gotowanie, jakie mamy choroby. Wbrew pozorom każda ta informacja będzie bardzo ważna, bo to właśnie dzięki niej możliwe będzie ułożenie odpowiedniej diety.

Takiej, która z jednej strony będzie zapewniała nam odpowiednią ilość wartości odżywczych i będzie dodawała nam energii, a z drugiej strony będzie dobrana optymalnie, dzięki czemu nie będziemy tyć. Jeśli tylko będziemy stosować taką dietę regularnie, w takich ilościach jak będziemy mieli podane, to istnieje szansa, że szybko zaczniemy obserwować pożądane efekty. Co więcej, sami zaczniemy się lepiej czuć, bo nasze ciało będzie zdrowsze. Warto pomyśleć o tym, aby ćwiczenia na siłowni połączyć z wizytą u dietetyka.

Może się wówczas okazać, że dopiero wtedy będziemy mogli się pochwalić wymarzoną sylwetką. Co więcej, dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie, będziemy też zdrowsi i lepiej będziemy się czuć.

rzeźbienie rzeźby lodowe z lodu www.fundacja-spoleczn.pl