Volkswagen Polo BlueMotion

Volskwagen Polo to samochód klasy miejskiej, który jest produkcją niemieckiej firmy Volkswagen AG. Pierwsza jego odmiana pojawiła się w 1975 roku. Swoją nazwę auto zawdzięcza dyscyplinie sportowej. Ten niewielki pojazd bardzo szybko zdobył serca kierowców, choć największą popularność zyskała, ze względu na swoją ekonomiczność, wersja Polo BlueMotion. Volskawgen Polo BlueMotion został zaprojektowany tak, by zużywać podczas jazdy jak najmniej paliwa.

analizatory spalin

Dzięki specjalnie zastosowanym modyfikacjom technicznym, zużywa on go jedynie 3,4 litra w przeciągu stu kilometrów. W samochodzie odpowiedniemu przeprogramowaniu uległ sterownik silnika oraz system start/stop, by jazda stała się oszczędniejsza. Pojazd ma również przełożenia skrzyni biegów odmienne od standardowo stosowanych w modelu Polo. Dużą zaletą BlueMotion jest to, że ma zdolność odzyskiwania energii podczas hamowania. Opony, które są w nim wykorzystywane, charakteryzują się zmniejszonymi oporami toczenia.

W utrzymaniu niskiego zużycia paliwa pomaga także pakiet aerodynamiczny, w skład jakiego wchodzą nakładki na progi i zderzaki, obręcze kół, tylny spoiler oraz wloty powietrza.

Niezwykle ważna jest również żywotność silnika naszego samochodu – w celu jej wydłużenia zalecany jest zabieg wodorowania silnika.