Vinyasa joga dla wtajemniczonych

Vinyasa joga jeszcze do niedawna była dość niejasnym zjawiskiem, które budziło dreszczyk emocji i niepewności nawet dla osób ściśle związanych z tym środowiskiem, które na co dzień mają do czynienia z uprawianiem jogi. Dopiero w ostatnich latach to wyrażenie zaczęło być coraz bardziej popularne i tym samym coraz mniej tajemnicze.

Z czym jest więc związana Vinyasa joga? Jest to przede wszystkim praktyka asan, czyli ćwiczenia dość znanych wariantów i pozycji jogi z pogłębianiem swojej wiedzy na ich temat i umiejętność w zakresie znanych ruchów. Często kojarzona jest z profesorem, który nazywany jest przez wielu ojcem współczesnej jogi – z Sri Trimulai Krisnamacharya z Mysor.

Praktykowanie tej techniki polega przede wszystkim na swobodnym przepływie oddechu, gdy umysł, oddech i ruch muszą tworzyć razem harmonijną, kompatybilną całość, wzajemnie na siebie wpływając. Całe ciało ma tutaj pracować, ważny jest ruch wszystkich mięśni i stawów, również wewnętrzny ruch na przykład klatki piersiowej, czy mięśni brzucha.

Jeśli towarzyszą temu specjalne ćwiczenia oddychania można naprawdę osiągnąć spokój, wyciszenie i wewnętrzną integrację.

napoje proteinowe