Standardowe badanie EKG

Badanie EKG można wykonać także u zdrowych osób, wyłącznie w celach kontrolnych. Jest ono bardzo proste i nieskomplikowane, można je przeprowadzić nawet w przychodni lekarskiej lub poza nią. Nie jest to jednak badanie bardzo dokładnie i nie pozwala ono niestety na wykrycie wszystkich chorób.

Zaletą badania EKG na pewno jest jego powszechna dostępność i łatwość przeprowadzania. Badanie to jest także bardzo tanie i można je przeprowadzić niemal wszędzie, ważne tylko by mieć dostęp do potrzebnego sprzętu. Stąd też badania EKG często bywają przeprowadzane nawet w domu pacjenta.

Już podczas wykonywania badania EKG wykonujący je lekarz wie, jak wygląda praca serca, czy występują jakieś zaburzenia jego rytmu oraz jak szybko ono bije. Specjalista jest także w stanie określić to, czy impuls elektryczny, który pobudza serce do pracy, jest wysyłany z węzła zatokowego. Ciekawostką jest to, że standardowe badanie EKG można już wykonać nawet przez telefon.

Wygląda to tak, że pacjent zgłasza się do placówki, która oferuje taką właśnie usługę i dostarcza tam swoją historię choroby oraz aktualne wyniki badań. Wszystkie informacje na jego temat są następnie wprowadzane do bazy danych, a chory dostaje specjalny aparat do wykonania EKG. Jeżeli będzie chciał obserwować pracę swojego serca to musi zadzwonić pod podany mu wcześniej numer dyżurny.

Lekarz wówczas poprosi go o przyłożenie telefonu do urządzenia EKG. Wysłany stamtąd sygnał zostanie odebrany i odczytany przez lekarza.

samochody używane poznań www.clubmokra.pl