Smog – po czym go poznać?

Z pewnością, każdy z nas chciałby być zdrowy. Wielu ludzi nie tylko wykazuje taką chęć, ale też stara się zdrowo żyć. Niestety, nie wszystkie zagrożenia jesteśmy w stanie samodzielnie wyeliminować, ponieważ żyjemy w bardzo zanieczyszczonym świecie, w którym nawet powietrze nie jest czyste.

W dużych miastach nie mamy najmniejszych szans na oddychanie świeżym powietrzem. Jeśli nie wierzymy w istnienie miejskiego smogu, to spróbujmy w pogodną noc pooglądać w mieście gwiazdy, a potem udajmy się kilka kilometrów poza jego granice i tam poczyńmy podobne obserwacje. Smog widoczny jest również w postaci kolorowych chmur, które, owszem, może i są ładne, ale z pewnością nie wróżą nic dobrego.

Warto także zwrócić uwagę na szyby w oknach – to, że tak szybko się one brudzą, nie jest wcale przypadkiem. Zanieczyszczenia mogą osadzać się również na szkle. Niestety, niewiele możemy zrobić z miejskim smogiem jako jednostki.

W takim świecie przyszło nam żyć i jakoś musimy się z tym pogodzić. Nie oznacza to jednak, że z zanieczyszczeniami nie powinniśmy walczyć.

http://katalizatory-pomorskie.pl/ http://klaser55.pl/4-pocztowki