Rekrutacja pracowników a targi pracy

W dużych miastach, gdzie zlokalizowane są uczelnie wyższe często organizowane są targi pracy dla studentów i absolwentów. Odpowiadamy, czy warto z nich korzystać z punktu widzenia zarówno pracodawcy, jak i osoby poszukującej pracy.

Dla pracodawcy targi pracy są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli stawiamy na młody, dynamiczny zespół. Jeżeli zależy nam na pracownikach z dużym doświadczeniem, może być z tym problem.

www.alarmtec.com.pl

Targi pracy to świetna okazja dla zaprezentowania swojej firmy, kreowania pozytywnego wizerunku. Można zachęcać studentów i absolwentów do nadsyłania CV i wypełniania formularzy rekrutacyjnych na miejscu.

To świetny sposób do zatrudniania stażystów i promowania programów praktyk i staży. Z punktu widzenia studenta, jest to świetna okazja do porozmawiania z pracownikami firmy, uzyskania informacji o procesie rekrutacji i wolnych stanowiskach.

Można się dowiedzieć, jak wygląda kultura firmy oraz jakie możliwości rozwoju oferuje. Ponadto jest to szansa, aby osobiście pozostawić swoje dokumenty aplikacyjne.

toyota używana aukcje powindykacyjne suzuki