Przed wizytą u kardiologa

Dla wielu osób wizyta u lekarza może być bardzo stresująca. Nie każdy wie, czego się tak w zasadzie spodziewać oraz jak można się przygotować do rozmowy z lekarzem. Tymczasem jeśli poświęcimy tylko trochę czasu to bez problemu jesteśmy w stanie dobrze przygotować się na taką wizytę – oszczędzi nam to sporo stresu, a lekarzowi ułatwi pracę. Jedną z podstawowych rzeczy, o jakich należy pamiętać, jest zabranie ze sobą wszystkich wyników badań, które mogą okazać się dla kardiologa bardzo istotne. Jest to szczególnie ważne na tej pierwszej wizycie, gdyż w ten sposób lekarz będzie mógł już na samym początku mieć nieco większy wgląd w nasze zdrowie. Zabierzmy wiec ze sobą wyniki zrobionych badań, wypisy ze szpitala czy też zapisy badań kardiologicznych takich jak choćby EKG.

Pomogą one lekarzowi postawić diagnozę, ale też zaoszczędzą wszystkim czasu, jeśli okaże się, że dane badanie zostało już wykonane. W dalszej kolejności pamiętajmy także o tym, by przygotować sobie listę przyjmowanych przez nas leków – jeśli oczywiście musimy jakieś zażywać. Warto więc zapisać sobie wszystkie nazwy leków, często dość skomplikowane, nie zapominając przy okazji o ich dawce. Będą to bardzo pomocne dla lekarza informacje, który dzięki temu będzie po prostu wiedział w jaki sposób i czy w ogóle zmienić leczenie.

Idziesz do kardiologa? Nie musisz się obawiać!

Choć przed każdą wizytą u lekarza się stresujemy to jednak pamiętajmy o tym, że odwiedzamy ich przede wszystkim dla naszego zdrowia. To jasne, że przychodnie czy gabinety lekarskie z reguły źle nam się kojarzą, lecz możemy w odpowiedni sposób przygotować się do każdej wizyty u lekarza – także u kardiologa.

Może zdarzyć się tak, że będzie to już kolejna nasza wizyta u tego specjalisty od chorób serca i konieczne będzie badanie. Do niektórych trzeba się odpowiednio przygotować: niektóre wymagają bycia na czczo, z kolei do innych warto ubrać się w luźne i wygodne ubrania. O wszystkim z pewnością poinformuje nas sam lekarz – wielu z nich od pierwszej wizyty stara się zresztą wytworzyć w gabinecie przyjazną atmosferę, aby pacjent mógł czuć się swobodnie. Warto przy tym wszystkim pamiętać, że także stres jest czymś dla naszego serca bardzo złym. W związku z tym należy zrobić wszystko, aby zminimalizować jego występowanie w tego typu sytuacjach, co oczywiście nie zawsze jest łatwe – szczególnie jeśli jesteśmy poważnie chorzy. Kardiolog z pewnością będzie jednak robił wszystko, byśmy poczuli się lepiej, a nam ten dodatkowy stres w ogóle nie jest potrzebny.