Młodsza siostra, starszy brat

Często tak się układa, że między dziećmi jest duża różnica wieku. Na pierwsze dziecko zdecydowaliśmy się jeszcze na studiach, albo tuż po, a kiedy ono podrosło postanowiliśmy zrobić sobie dłuższą, kilkuletnią lub nawet kilkunastoletnią przerwę.

Zdarza się też tak, że naszym pierwszym dzieckiem był syn i to na nim uczyliśmy się rodzicielstwa, a po latach rodzi nam się dziewczynka. I co teraz? Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że posiadanie dzieci w różnym wieku to olbrzymie wyzwanie dla rodziców.

Nasze dzieci przez bardzo długi czas, a może już tak naprawdę zawsze, będą miały zupełnie inne potrzeby, zaś my zawsze musimy być dla nich wsparciem i pomocą. Pojawią się z pewnością problemy, jak choćby wspólne wakacje, podczas których nastoletni syn będzie chciał robić coś innego niż jego młodsza siostra.

Ale dobrzy rodzice sprawią, że wszystko da się pokonać i wszyscy razem stworzą kochającą się, wspaniałą, wspierającą się rodzinę. Taką, z którą dobrze wychodzi się nie tylko na zdjęciach.

Prywatne żłobki Megamocni Gdańsk