Jeśli czujemy się słabo sprawdźmy serce

Czasami jest tak, że czujemy się gorzej niż zazwyczaj. Niekoniecznie coś musi nas boleć. Może się po prostu okazać, że więcej śpimy, szybciej się męczymy, ogólnie jesteśmy bardziej osłabieni i mamy wrażenie, że dosłownie na nic nie mamy już siły i energii. Jeśli tak się dzieje, to nie powinniśmy szukać żadnych wymówek, że pogoda się zmieniła, że dużo zajęć teraz mieliśmy, ale jak najszybciej powinniśmy się zapisać do kardiologa. Oczywiście przy okazji możemy się też umówić do innych lekarzy, aby i oni sprawdzili jak działa nasz organizm i czy nie potrzebuje on jakiegoś wsparcia.

Ale prawda jest taka, że wiele problemów zaczyna się od serca, które zaczyna gorzej działać, bo do tej pory nie dbaliśmy o nie tak, jak powinniśmy.

www.whiskey-river.pl

Dostaniemy skierowanie

Jeśli czujemy, że nasze funkcjonowanie wygląda inaczej niż to jeszcze miało miejsce jakiś czas temu, to bardzo ważne jest to, abyśmy jak najszybciej umówili się do kardiologa. Najpierw trzeba iść do lekarza rodzinnego, przedstawić mu sprawę, a następnie ze skierowaniem, które od niego otrzymamy będziemy musieli udać się do kardiologa. Na początek trzeba mu powiedzieć o tym co się dzieje, jakie zmiany w naszym funkcjonowaniu wzbudziły nasz nie pokój. Bardzo ważne będzie również to, abyśmy dokładnie przedstawili mu nasz styl życia.

Dzięki temu będzie on mógł określić, czy nasze działania mogą prowadzić do pogorszenia się pracy serca, bo na przykład źle się odżywiamy, mamy nadwagę albo palimy papierosy. Im bardziej szczerzy będziemy w rozmowie z kardiologiem, tym większa będzie szansa na to, że uda mu się odkryć przyczynę naszych problemów. Dlatego też, nie możemy niczego zatajać, a dodatkowo jeszcze powinniśmy się bez obaw zgodzić na wszystkie badania, jakie zaproponuje nam kardiolog. Im będzie im więcej, im będą dokładniejsze, tym większa będzie szansa na to, że uda się wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości, które pojawiły się w działaniu naszego serca. Czasami zmiany mogą być naprawdę niewielkie, ale i tak, będziemy je odczuwali, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Nie musimy sobie tego uświadamiać

Często nawet jest tak, że nie uświadamiamy sobie różnych problemów zdrowotnych, które swój początek mogą mieć w sercu, które nie działa tak jak powinno. To, że szybciej się męczymy podczas treningu wcale nie musi świadczyć o naszej gorszej kondycji. Może być właśnie spowodowane problemami z sercem. Mogą one być na tyle niewielkie, że nie przeszkadzają nam w takim normalnym funkcjonowaniu, ale kiedy dzieje się więcej i serce jest zmuszone do bardziej wytężonej pracy, to może się okazać, że jakieś oznaki tych problemów zaczną się pojawiać. Często jest tak, że nasze serce nie działa tak jak należy, już od dłuższego czasu, ale zmiany były na tyle małe i tak wolno postępowały, że nie wychwyciliśmy żadnych sygnałów ostrzegawczych.

Dlatego też, tak ważne jest to, aby również kardiologa brać pod uwagę, jeśli planujemy wykonać jakieś badania profilaktyczne. Warto sprawdzić jak to wszystko wygląda i przekonać się, jakie badania może wykonać kardiolog. Im więcej ich zrobimy, tym więcej dowiemy się o pracy naszego serca.

schaltgetriebe skoda www.ihwc2010.com