Jakie zagrożenia niesie za sobą wynajęcie pracownika?

Rozważasz możliwość wynajęcia swojego pracownika innemu pracodawcy? Sprawdź koniecznie jakie może nieść to za sobą zagrożenia. Leasing pracowników jest współcześnie coraz popularniejszy, a ponad to daje wiele korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. Jednak oprócz nich, niesie on za sobą także pewne zagrożenia.

Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie swojego pracownika w momencie, w którym nie dysponujesz pracą dla niego, może zdarzyć się tak, że w przypadku gdy będziesz go potrzebował, on zdecyduje się pozostać u pracodawcy, który go wynajął. Oczywiście powróci do Ciebie na czas wypowiedzenia umowy, jednak tylko tyle. Zdecyduje się bowiem na pracę w innym miejscu, w którym ma zapewnioną pracę ciągłą.

Jest to sytuacja, w której stracisz być może jednego z lepszych pracowników. Innym zagrożeniem jakie niesie za sobą leasing, jest sytuacja w które Twój pracownik, nawet nieumyślnie, zacznie dzielić się tajnikami pracy w Twojej firmie. Może on pokazać innemu pracodawcy jak usprawnić procesy produkcyjne, czy jak zwiększyć efektywność pracy.

Możliwe, że wykorzysta on swoją wiedzę i doświadczenie na rzecz innego pracodawcy. Czy tego byś chciał?.

www.chodziez.net.pl