Jak przetrwać brak pracy?

Wciąż przeglądasz nowe oferty pracy, składasz aplikacje na dane stanowiska, ale telefon wciąż milczy. Brak pracy powoduje nie tylko kłopoty finansowe, ale także jest przyczynkiem do pogorszenia się stanu psychicznego. Jak przetrwać ten trudny czas bezrobocia? Ważne, abyś nie zniechęcał się niepowodzeniami. Dalej aktywnie szukaj pracy i śledź wszystkie interesujące Cię ogłoszenia. Będziesz miał poczucie, że w końcu musi Ci się udać.

Poziom stresu pomoże Ci obniżyć już samo odpowiadanie na ogłoszenia. Nie możesz się załamywać. Przewlekły stres prowadzi do stanów depresyjnych. Będąc w złym nastroju, zrobisz złe wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej. Musisz być pozytywnie nastawiony.

Nie zapominaj o małych przyjemnościach, które nie wymagają wydawania pieniędzy. Spotkanie ze znajomymi, spacer, książka, film lub sport to idealne polepszacze humoru. Musisz ograniczyć wydatki. Zrezygnuj z tego, co nie jest ci niezbędne do życia. Odrzuć alkohol i papierosy, wypady na miasto czy jadanie w drogich restauracjach.

Ale przede wszystkim bądź cierpliwy.

Renomowane smary Mobil, Castrol czy Shell www.johnattardmontalto.com