Honda Jazz Hybrid

Honda Jazz to samochód, należący do klasy miejskiej. Pierwszą wersję produkował koncern Honda Motor Company w okresie między rokiem 1981 a 1986.

W 2001 roku jednak w ten sposób został ochrzczony miejski hatchback Fit, który wciąż jeszcze gości na taśmie produkcyjnej fabryk. W 2013 roku rozpoczęła się nawet produkcja modeli z jego czwartej generacji.

Odmianę europejską tego pojazdu zaprezentowano w 2015 roku w trakcie targów motoryzacyjnych, które odbyły się w Genewie. Warto zauważyć, że silnik w wersji, przeznaczonej na rynek europejski, występował jedynie silnik benzynowy, natomiast prawdziwie oszczędnym modelem Hondy Jazz okazuje się wersja z napędem hybrydowym.

Oczywiście, jak przy każdej hybrydzie, najlepsze wyniki osiąga się wówczas, gdy dobrze gospodaruje się wykorzystanymi technologiami (na przykład na krótkie dystanse jeździ się raczej powoli, by samochód wykorzystywał jedynie silnik elektryczny i tym samym nie zużywał paliwa). Honda Jazz Hybrid jest doskonałą propozycją dla licznej rodziny, ze względu na swoje przestronne wnętrze i wyjątkowo oszczędną jazdę.

W przeciągu 100 kilometrów zużywa bowiem średnio zaledwie około 5,3 litra paliwa.