Dlaczego legalny recykling aut jest lepszy?

Recykling aut to jedna z tych rzeczy, które zdecydowanie opłaca się wykonywać zgodnie z prawem. Jakie są korzyści z korzystania z usług legalnie działającej firmy? Po pierwsze, przedsiębiorstwo, które posiada wszelkie niezbędne zezwolenia ma również możliwość wystawiania stosownych dokumentów. Oznacza to, że utylizacja Twojego auta może mieć pożądane skutki prawne – takie jak możliwość wyrejestrowania pojazdu i wygaśnięcie obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie. Z kolei po nielegalnej stronie możliwe są mandaty i wysokie kary za samowolne złomowanie auta. Legalny recykling oznacza także stosowania dobrych procedur.

To znaczy procedur ściśle określonych w polskim prawie. Tylko firma, która spełnia wymagania ustawodawcy dostaje pozwolenie na prowadzenie utylizacji pojazdów. Oznacza to, że legalnie działające firmy w tej branży oferują najwyższą skuteczność przy usuwaniu zepsutych i zużytych samochodów. Wysoka skuteczność to zaleta z punktu widzenia środowiska. Firmy zajmujące się recyklingiem są w stanie powtórnie wykorzystać aż 90% elementów samochodu.

www.tyskiewparku.pl

Część trafia do odbiorców części zamiennych. Część jest przetapiana i wykorzystywana przy produkcji kolejnych samochodów. Jeśli ekologia jest dla Ciebie ważna choćby w niewielkim stopniu, z pewnością docenisz tę zaletę. Oddają auto do legalnie działającej firmy masz także pewność, że dostajesz odpowiednią sumę za samochód. Podobnej pewności nie dają przedsiębiorstwa zajmujące się złomowaniem w szarej strefie.

ramka na tablice rejestracyjne samochody używane poznań