Czasami wystarczy naprawdę niewiele

Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że wpływ na środowisko mają tylko duże państwa, duże firmy, a pojedynczy człowiek nie może nic w tym zakresie zrobić. To też oznacza, że my sami nie mamy zbyt wielkiego wpływu na ochronę środowiska, a takie podejście niestety niejednokrotnie prowadzi do sytuacji, że nawet nie analizujemy swoich zachowań, bo skoro nic nie możemy zdziałać, to po co wprowadzać jakiekolwiek zmiany do naszego życia. Sami może faktycznie niewiele zdziałamy, ale jeśli takich ludzi jak my będą setki, tysiące czy miliony, to wbrew pozorom nasze działania będą miały większe znaczenie, niż działania wielkich firm. Dlatego też, warto się zastanowić od czego zacząć.

Wszystko powoli

Jeśli właśnie uświadomiliśmy sobie, że nasze codzienne zachowania mają wpływ na to, jak wygląda nasze środowisko i że możemy zrobić znacznie więcej dla ekologii niż robiliśmy do tej pory, to pewnie mamy głowę pełną pomysłów jak to zmienić. I bardzo dobrze, tak powinno być, jednak nie wprowadzajmy wszystkich tych zmian na raz. Może się wówczas okazać, że tak poważna rewolucja w naszym życiu sprawi, że trudno będzie nam się do niej przyzwyczaić i nasz zapał szybko minie. Dlatego też, zmiany które mają pomóc ekologii powinniśmy wprowadzać powoli, ale systematycznie.

To oznacza, że możemy zacząć od segregowania śmieci, w czym może nam pomóc zaopatrzenie się w odpowiednie śmietniki, które będą oznaczone właściwymi kolorami. Wówczas łatwiej będzie nam pamiętać nie tyko to, jakie produkty gdzie powinny być wrzucone, ale również to, aby te śmieci segregować. W kolejnym kroku powinniśmy zadbać o zmniejszenie zużycia śmieci, zwłaszcza tych plastikowych. Warto przy tym pomyśleć czy niektórych rzeczy nie można by wykorzystać powtórnie w formie recyklingu? Możliwości jest wiele, a różnych inspiracji możemy poszukać w internecie.

Co dalej?

Wprowadziliśmy już kilka zmian do naszego codziennego życia, ale cały czas czujemy, że to za mało i że chcemy więcej? Jeśli tak, to warto się zastanowić nad tym, jak korzystamy z wody. Czy jej nie marnujemy, chociażby wtedy, gdy jej nie zakręcamy myjąc zęby? A może zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach, lepiej zainwestować w specjalne filtry i pić wodę z kranu? Jeśli mamy możliwość zamontowania na dachu albo na balkonie paneli słonecznych, to warto o tym pomyśleć. Zaoszczędzimy w ten sposób na energii, nie będziemy jej pobierać z elektrowni, a to będzie oznaczało, że w ten sposób również przyczynimy się do ochrony środowiska. Co więcej, jeśli wytworzymy tej energii więcej, niż będziemy w stanie wykorzystać, to będziemy mogli ją odsprzedać elektrowni.

Z jednej strony zarobimy nie niszcząc środowiska, a z drugiej przyczynimy się do jego ochrony, bo elektrownia mniej będzie musiała korzystać z nieodnawialnych źródeł energii. Warto zobaczyć jakie zmiany możemy wprowadzić w naszym życiu, aby dbać o ekologię. Na początek wprowadzajmy je stopniowo, a gdy już się do nich przyzwyczaimy, sięgajmy po kolejne rozwiązania, które możemy wykorzystać w naszym gospodarstwie domowym.

http://www.badaniapojazdow.pl/ Duda-Cars