Co oznacza pojazd kompletny?

Firmy zajmujące się recyklingiem pojazdów z reguły przyjmują auta w bardzo różnym stanie. Niezależnie od tego czy samochód wygląda na całkiem sprawny czy też jest zupełnie zniszczony w wypadku, masz szansę oddać pojazd do utylizacji, dostać pieniądze i stosowne zaświadczenie. To dobry punkt wyjściowy do zakupu kolejnego auta. Do utylizacji możesz oddać samochody duże i małe, a często w tej samej firmie istnieje także możliwość oddania odpadów innego pochodzenia.

Dotyczy to na przykład sprzętów RTV i AGD. Jak widać oferta firm zajmujących się utylizacją jest szeroka. Nie oznacza to jednak, że za każdy oddany produkt otrzymasz takie samo wynagrodzenie. Inna opłata będzie się należała m.

www.liniawz.pl

in. za auto kompletne i niekompletne. Te pojęcia nie są tylko potocznymi zwrotami, ale kompletność pojazdu jest dość ściśle określana. Czym więc jest auto kompletne? Za samochód kompletny przyjmuje się auto, które zawiera wszystkie najważniejsze elementy, czyli np.

silnik czy układ kierowniczy. Do tego masa samochodu nie może być mniejsza niż 90% masy nowego pojazdu. Warto też dodać, że masę oblicza się po odjęciu paliwa. Jeśli posiadasz auto w takim stanie, być może utylizacja będzie najkorzystniejszą opcją.

Czasem stosowne rozwiązanie zalecają też pracownicy firm ubezpieczeniowych, które również mają różne stawki w zależności od kompletności pojazdu. Może się zdarzyć, że naprawa samochodu będzie kosztowna, a wartość auta po naprawie wciąż niewielka. Wówczas utylizacja się po prostu opłaca.