Co może dać nam joga dla par?

Wśród najczęściej wymienianych rodzajów jogi, którą praktykuje się we współczesnym świecie coraz większą popularność zyskuje joga dla par. Był to pomysł dość innowacyjny, ponieważ zwykle ćwiczy się ją samemu, by odciąć się od fizycznego świata, wyciszyć i oczyścić umysł i zrelaksować.

Okazuje się jednak, że dla par, które wspólnie ćwiczą jogę taka aktywność może przynieść wiele, zbawiennych skutków. Oczywiście pierwszym atutem, który wypływa ze wspólnego ćwiczenia jogi jest zdrowie fizyczne.

Człowiek staje się wtedy zrelaksowany, rozluźniony, zapomina o stresie dnia codziennego, natomiast gdy robi się to wspólnie można dodatkowo wzmocnić wzajemne więzi. Partnerzy uczą się odpowiadać na wzajemne potrzeby, co najpierw przydaje się w ćwiczeniach, ale potem może również przenieść się na inne aspekty życia.

Badania przeprowadzone w USA wykazały również, że pary ćwiczące razem jogę mają bardziej udane życie seksualne. Dlatego może wspólne podjęcie aktywności fizycznej może okazać się dobrym pomysłem.

schaltgetriebe bmw serie 1 Boite de vitesses manuelle RENAULT TRAFIC